HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2024, CUMARTESİ

Saadet Partisi Milletvekili Ali Fazıl Kasap: "Kütahya'da 500 işçi 2 aydır maaşlarını alamıyor"

05.06.2024 21:43
Saadet Partisi Milletvekili Ali Fazıl Kasap: "Kütahya'da 500 işçi 2 aydır maaşlarını alamıyor"
Saadet Partisi Milletvekili Ali Fazıl Kasap: "Kütahya'da 500 işçi 2 aydır maaşlarını alamıyor"
Saadet Partisi Kütahya Milletvekili Alı Fazıl Kasap, işletmeciliğini Güriş firmasının yaptığı Kütahya Şehir Hastanesi'nde 500'e yakın işçinin 2 aydır maaşlarını alamadıklarını söyledi.

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan Kasap, işçilerin maaşlarının ödenmesi için çağrıda bulundu.

Kasap, "Kütahya Şehir Hastanesini derme çatma bir yapıyla açtınız ancak aksaklıklar bir türlü giderilemiyor ama en önemlisi şu; 1 Mayıs'tan önce, İşçi Bayramı'ndan önce çalışan 400, 500 işçi maaşlarını 3 maaş alamamışlardı hâlâ bu maaşın sadece 1 tanesi verildi, 1 maaş ve 2 maaş içeride. İki aydır, iki buçuk aydır buradaki çalışan 500'e yakın işçi maaşlarını alamıyorlar, eve ekmek götüremiyorlar, kredi borçları var ve bunlar zoraki işi bıraktırmak zorunda bırakılmaya çalışılıyorlar. Yıldırma politikası var ve Sağlık Bakanlığının denetimindeki şehir hastanesinde işçilerin, çalışanların bir saat çalışmaması sistemin çökmesine sebep olacaktır. Bu şehir hastanesindeki tüm emekçilerin maaşları derhâl verilsin, mağduriyetler giderilsin ve yüklenici firmaya gerekli cezaların da verilmesini talep ediyoruz" diye konuştu.
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--

logo

   E-posta: bilgi(@)marmara11.com
Tüm hakları Marmara11 Haberler adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr