HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 TEMMUZ 2024, SALI

BTP’li Ulusoy Bilecik’te konuştu! “iktidar partisi ama amaç halka hizmet etmek değil”

Bilecik’teki Ulusal Haber Ajansları ve Yerel Haber Muhabirlerinin katıldığı toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Ulusoy, Bağımsız Türkiye Partisi olarak 31 Mart günü yapılacak yerel seçimlerde 81 ilin 80'inde ve Türkiye’nin 922 ilçesinde belediye başkan adayı çıkardıkları ifade edip, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş'ın en genç genel başkanı olduğunu artık siyaseti gençlerin yapması gerektiğini söyledi.
02.03.2024 23:58
BTP’li Ulusoy Bilecik’te konuştu! “iktidar partisi ama amaç halka hizmet etmek değil”
BTP’li Ulusoy Bilecik’te konuştu! “iktidar partisi ama amaç halka hizmet etmek değil”
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyesi Emrah Ulusoy, MYK Üyesi Ramazan Toksöz, Bilecik’i ziyaret edip Partinin İl ve İlçe Belediye Başkan Adayları ile bir toplantı düzenledi.

Bilecik’teki Ulusal Haber Ajansları ve Yerel Haber Muhabirlerinin katıldığı toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Ulusoy, Bağımsız Türkiye Partisi olarak 31 Mart günü yapılacak yerel seçimlerde 81 ilin 80’inde ve Türkiye’nin 922 ilçesinde belediye başkan adayı çıkardıkları ifade edip, BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın en genç genel başkanı olduğunu artık siyaseti gençlerin yapması gerektiğini söyledi.

Genel Başkan Yardımcısı Ulusoy, “Bilecik içerisinde üniversite bulunan, asgariye bulunan ama maalesef Bursa’nın ve Eskişehir’in arasında kalmış istediği noktaya gelememiş bir ilimiz. Bağımsız Türkiye Partisi Belediyecilik anlayışı çöp toplamak, yol yapmak veya çevre düzenlemesi yapmak değil. Bu zaten belediyenin asli görevi olarak yapması gerekiyor. Bağımsız Türkiye Partisi Belediyecilik projelerinde birinci öncelik o bölgeye ait istisnamı sağlamak. Bölgenin kaynaklarını kullanarak her bölgeye özel üretim teşvikiyle beraber halkı da işin işine katarak ekonomiyi güçlendirerek burada insanlara hem istihdam sağlamak hem belediyenin ekonomisini güçlendirmek ve bu kazanılan ekonomiyle beraber halka hizmet etmek. Bizim Türkiye’deki bakış açımız bu olaylara. Bugün burada üniversiteler var, fakat gençliğin hizmet alabildiği veya imkanlarından faydalanabildiği hemen hemen hiçbir şey yok. Bugün Üniversite gençliğinin projelerini uygulayabileceği veya proje üretebileceği birçok alan yapılabilirdi bu imkanlar verile bilir. Üniversiteli gençliğin kalması için sadece bir tane yurt değil, tamamının ücretsiz kalabileceği güzel yurtlar yapılabilir. Bunlar belediye ile ilgili zor işler değil. Burada yeter ki amaç halka hizmet olsun. Türkiye’nin maalesef çift kutuplu siyaset anlayışıyla bu gün geldiğimiz nokta Türkiye geneli aslında şu. Yirmi yıldır küsurdur var olan iktidar partisi ama amaç halka hizmet etmek değil. 20 küsur yıldır da o iktidarı orda tutan bir muhalefet amaç iktidar olmak değil. Bu denklemde Türk siyasetinde geldiğimiz tablo kısaca şu. Türkiye’de Bağımsız Türkiye Partisi var ve diğerleri var. Sadece iki kutuplu siyasetse bizdeki karşılığı bu. Beş yıl 10 yıl sonra Türk siyasetinde olmayacak insanlara biz çoluğumuzun çocuğumuzun Türkiye’nin geleceğini teslim etmek için uğraşıyoruz. 40 yıl elli yıl önce üniversite bitirmiş bir siyasi bugün bir Üniversite öğrencisini nasıl anlayabilir. Onun dertlerini nerden bilir veya nasıl çözebilir. Bugün 65 yaş üstü bir insan kendi evini satmaya kalksa notere gittiğinde akıl sağlığı veya iki şahit isteniyor. Ama bizler bu yaşın üstündeki insanlara ülkenin anahtarını veriyoruz al buyur ne yaparsan yap diye. Yüzde 30luk bir genç nüfus var seçmenlerin arasında ama genç aday yok. Atatürk Çanakkale savaşında 34 yaşındaydı, Cumhuriyet kurulduğunda 42 yaşındaydı. Fatih Sultan Mehmet İstanbul’u fethettiğinde 21 yaşındaydı. Dünyadaki tarihi büyük olaylarda olayları zaferleri kazanan insanlar genç, ama Türkiye’de siyaseti yapan veya ülkeyi yönetecek insanlar genç değil. O yüzden 32 Yaşında Türkiye’nin en genç siyasi parti genel başkanına sahip, bir parti mensubu olarak konuşuyorum. Sayın Hüseyin Baş beyle biz Bağımsız Türkiye Partisi iktidarında sloganlarımızdan birisi de “Gençler Halleder” Türk siyasetini gençlerle yöneteceğiz” diye konuştu.
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--

logo

   E-posta: bilgi(@)marmara11.com
Tüm hakları Marmara11 Haberler adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr