HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 TEMMUZ 2024, SALI

Eşrefoğlu Rumi vefatının 555. yılında İznik'te anıldı

05.05.2024 15:52
Eşrefoğlu Rumi vefatının 555. yılında İznik'te anıldı
Eşrefoğlu Rumi vefatının 555. yılında İznik'te anıldı
İznikli Eşrefoğlu Abdullah Rumi İznik'te kabri başında anıldı.

Program, Eşrefzade Cami bahçesinde Sala okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programa İznik Belediye Başkan Vekili Zeliha Peşte, İlçe Müftüsü Nurettin Çelik, Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Kara, Eşrefoğlu Rumi'nin 14. kuşaktan torunu Safiyüddin Erhan, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, ve belediye başkan yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda misafir katıldı.

İznik Belediye Başkan Vekili Zeliha Peşte, 'Medeniyetimizin kültür kökleri ile bağ kurduğumuz bu mekân ve program hepimizi ziyadesiyle memnun etmektedir. Katılım ve teşrifleriniz için hepinize teşekkür ederim' dedi.

Eşrefoğlu Rumi'nin 14. kuşaktan torunu Safiyüddin Erhan da konuşmasında Eşrefzade Abdullah Rumi'nin hayatından örnek ve kesitler anlattı.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Mustafa Kara da 555. yıl anısına beşer cümleden oluşan kesitleri katılımcılara aktardı.

İlçe Müftüsü İlçe Müftüsü Nurettin Çelik tarafından program sonunda dua ve niyazda bulunuldu. Program sonunda da İznik Belediyesi tarafından günün anlam ve önemine binaen hazırlanan köfteli çorba katılanlara ikram edildi.İHA
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--

logo

   E-posta: bilgi(@)marmara11.com
Tüm hakları Marmara11 Haberler adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr