HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 22 HAZİRAN 2024, CUMARTESİ

Bursa'nın iç sularına 12 bin alabalık salımı yapıldı

02.06.2024 17:43
Bursa'nın iç sularına 12 bin alabalık salımı yapıldı
Bursa'nın iç sularına 12 bin alabalık salımı yapıldı
Tarım ve Orman Bakanlığı, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından 'Doğal Alabalık Üretilmesi ve Orman İçi Suların Balıklandırılması Projesi' çerçevesinde, İznik ve İnegöl ilçelerinde bulunan derelere toplam 12 bin adet yavru alabalık salımı yapıldı.

Aşırı avlanma sonucu nesilleri tehlike altına giren doğal (kırmızı benekli) alabalıkların çoğaltılması maksadıyla üretimi yapılan yavru alabalıkların her yıl gelişimi izlenerek popülasyonu artırmak için 10 bin adete yakın salım yapılacak. Bursa orman iç sularında anaç Alabalık envanteri alındıktan sonra Bolu Abant Alabalık Üretim İstasyonu'nda üretilen yavru alabalık yavruları 2023 yılında 9 bin, 2024 yılında 12 bin olmak üzere toplam 21 bin adet salım yapıldı. Bursa Şube Müdürü Beytullah Rehber, Bolu Abant Alabalık Üretim İstasyonu Şefi Tarık Beşiktaş ve İznik Şefi Hilal Yıldız tarafından yapılan salıma köy muhtarları ve doğasever vatandaşlar katıldı.İHA
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--

logo

   E-posta: bilgi(@)marmara11.com
Tüm hakları Marmara11 Haberler adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr