HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 TEMMUZ 2024, SALI

Öğrencilere, 1919'dan günümüze yerli ve milli mücadele anlatıldı

15.05.2024 20:57
Öğrencilere, 1919'dan günümüze yerli ve milli mücadele anlatıldı
Öğrencilere, 1919'dan günümüze yerli ve milli mücadele anlatıldı
Gençlik Haftası kutlamaları çerçevesinde, Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrencilere yönelik '1919'dan Günümüze Yerli ve Milli Mücadele" isimli konferans verildi.

Okulun Girişimcilik ve Yenilikçilik Kulübü, Atatürkçü Düşünce Kulübü ve Tiyatro Kulübü tarafından organize edilen konferansa konuşmacı olarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selma Göktürk Çetinkaya katıldı.

Konferansta; 19 Mayıs 1919'da başlatılan Milli Mücadele'nin tüm olumsuz şartlara rağmen nasıl kazanıldığına değinilirken, dönemin şartları üzerinde durularak Bilecik ve Bozüyük'te yaşananlardan ve bu bölgede şehit düşenlerden söz edildi. Ayrıca milletin beraber verdiği bu mücadelenin ardından, bir daha bu topraklarda savaş yaşanmaması adına devlet-millet birlikteliğinin daimi olması gerektiği anlatıldı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin gücünü muhafaza edeceğini ve daha da güçleneceğini söyleyen Selma Göktürk Çetinkaya; "1923'ten 2023'e kadar savunma sanayiinde yaşanan gelişmelerle ilgili verdiği bilgi kapsamında demiryolu raylarından top kaması yapan atalarımızın evlatları olarak bugün İnsansız Hava Aracı üreten ve dahi ihracatını yapan bir noktaya geldik" dedi.

Program sonunda Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Özcan, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Selma Göktürk Çetinkaya'ya hediye takdim etti.İHA
Yorumlar
Yorum bulunmuyor.
Yorumlarınızı paylaşın

--

logo

   E-posta: bilgi(@)marmara11.com
Tüm hakları Marmara11 Haberler adına saklıdır: ©2019-2024

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir.
Mobil uyumlu haber yazılımı: www.eticaret.com.tr